HABERLER

YENİ NINTENDO SWITCH: LITE DUYURULDU

Nintendo Switch Lite

Nintendo Switch hayranları için tanıtılan yeni cihazımız Nintendo Switch Lite. Duyurulan bu yeni tasarım taşınabilirlik ve fiyat uygunluğu açısından insanın içini ısıtıyor. 

Aralarında pek fark yokmuş gibi görünse de Nintendo Switch‘in bazı özelliklerinin düşürülmüş hali diyebiliriz. En basitinden başlayacak olursak Switch‘teki tak çıkar yapılabilen Joy-Con‘lar Lite sürümünde tamamen cihaza entegre edilmiş durumda. Aynı zaman Lite sadece elde oynayabileceğiniz bir konsol. Nintendo Switch gibi kutusundan televizyona aktarmak için herhangi bir ek cihaz ya da dock kısmı gelmiyor. Televizyona bağlayabilecek herhangi bir porta da sahip değil. Kısacası sadece el ile oynayabileceğiniz bir cihaz. Joy-Con‘lar ayrılamadığı içinse bazı oyunlardaki iki kişilik oynama özelliğini yitiriyor. 

Nintendo Switch için çıkan bütün oyunları Lite cihazında da oynayabileceksiniz. Şuanlık tasarlanan 3 rengi ise (Sarı, Gri, Turkuaz) 20 Eylül‘de, daha sonra gelecek özel tasarımsal sürümler ise 15 Kasım 2019‘da piyasaya sürülecek. Nintendo‘ya göre cihaz 200 dolarlık bir fiyatta satışa çıkacak. Fiyat uygunluğu ve taşınabilirlik açısından kolaylık sağlayan cihaz, Nintendo hayranları için uygun biçilmiş kaftan olabilir. 

 

Ozan GÜLLER
the authorOzan GÜLLER
Dark Souls ve Devil May Cry hayranı. Praise The Sun!