HABERLER

YENİ STAR WARS OYUNUNUN BİLİNEN TÜM DETAYLARI

Fallen Order

Electronic Arts, Star Wars serisinin oyun haklarını aldıktan sonra oyuncuların isteklerine bir türlü karşılık verememişti. Star Wars Battlefront II‘ye büyük beklentiler besleyen oyuncular, oyunun lootbox sistemi ve çoklu oyunculu ağırlıklı olması dolayısıyla büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştı.

Şimdi Respawn Entertainment işbirliği ile Star Wars Jedi: Fallen Order yeni bir Star Wars oyunu geliştiren Electronic Arts, bu sefer oyuncuların hayalini kurduğu Star Wars oyununu oyuncularla buluşturmak niyetinde. Geçtiğimiz hafta Twitter üzerinden yaptıkları açıklama ile oyunun hikaye ağırlıklı, lootbox sistemi ve mikro ödemelerden arınmış bir oyun olacağını duyurmuşlardı. Oyuncular bu duyurunun ardından oyun için oldukça yoğun bir beklenti içine girdi.

Yeni Star Wars oyunu Star Wars Jedi: Fallen Order‘ın hikayesinin, tüm Jediların katledilmesini öngören Order 66‘ten hemen sonrasını işleyeceği biliniyor. Oyunda yöneteceğimiz karakter ise çok yüksek ihtimal ile Order 66’ten kurtulan bir Jedi olacak. Oyunun çoklu oyunculu modlar içerip içermeyeceği henüz bilinmiyor. Fakat şunu Electronic Arts tarafından yapılan açıklamalara göre rahatlıkla söyleyebiliriz ki Star Wars Jedi: Fallen Order, hikayesiyle ön plana çıkan ve oyuncuların “hikaye ağırlıklı Star Wars oyunu” isteğine karşılık vermeye çalışan bir oyun olacak.

Respawn Entertainment geçtiğimiz yıllarda oyuncular tarafından epey sevilen Titanfall serisini yayımlamıştı. Titanfall‘da yer alan ve oyuna dinamiklik katan “wall-run” mekaniklerinin bu yeni Star Wars oyununda da yer alacağını fragmanda görebiliyoruz. Ayrıca Apex Legends ile çoklu oyunculu shooter dalında yoğun bir başarı sağlayan Respawn Entertainment, bu yeni Star Wars oyununda ışın kılıcı mekaniklerinin yanında shooter mekaniklerini de kullanacak gibi görünüyor.

Star Wars Jedi: Fallen Order‘ın ilk fragmanı ise geçtiğimiz günlerde yayımlandı. Ayrıca oyunun çıkış tarihi de duyuruldu. Yapılan duyuruya göre oyunun çıkış tarihi 15 Kasım 2019 olacak. Oyunun beklentilere karşılık verip veremeyeceğini ise hep birlikte göreceğiz.

Baturhan Yondemir
1989 yılından bu yana Prince of Persia oynuyorum.