SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Yerli Korku Yapımı No70’in Oynanış Videosu Yayınlandı!

no70

Korku oyunları arenasında bugüne dek çok fazla sayıda yerli yapım gördüğümüzü söyleyemeyiz. Türk oyun sektörü açısından bir eksiklik olan bu durum benim gibi korku hayranlarını elbette üzmekte. Orijinal hikayeler ve mekanlar açısından sıkıntı çekmeyeceğimizi düşündüğüm bir coğrafyada daha çok ve daha kaliteli korku oyunu görmeyi istediğimiz Türk oyun sektörü adına şimdi size güzel bir haberimiz var…

Yerli oyun yapım şirketi OldMoustache’in PC, Mac ve Linux platformları için geliştirmekte olduğu korku oyunu No70’in oynanış videosu Youtube kanalında yayınlandı! Yapımcılığını Volkan Demir’in yaptığı oyunun senaryosu Gözde Demir’e ait. Aras isimli karakterin geçmişine doğru yaptığı korku dolu anları tecrübe edeceğimiz No70’de ana karakteri Tuna Toygün seslendirmekte. Derya Karakış’ın görüntü yönetmenliğini üstlendiği oyunun oynanış videosu bu sefer gerçek bir yerli yapım korku oyunu mu geliyor dedirtecek türden… Unreal Engine 4 oyun motoruyla geliştirilen korku oyunu No70’in görsellik ve seslendirme açısından sınıfı geçecek gibi durduğunu söyleyebiliriz. FPS bakış açısı tercih edilen oyunda Aras isimli ana karakterin çocukluğunda yaşadığı kabuslarıyla yüzleşeceğiz. Bakalım No70, korku hayranları tarafından nasıl karşılanacak? Merakla bekliyoruz.

No70’in yapımcılarının dilinden hikayesi şöyle:

“No:70 oyunu, kahramanımızın çocukluk döneminde yaşadığı korku ve gizem dolu olayları konu alıyor. Oyunun kahramanı geçmişte yaşadığı korkunç deneyimleri asla unutmamıştır. Benliğinin derinliğinde sürekli bu anılar canlanıp durmaktadır. Bu yaşanılan olaylara artık son vermek için, hayatına musallat olan sır ve gölgelerdeki gizemleri çözmesi gerekmektedir. Bu nedenle çocukluğunda yaşadığı No:70 numaralı o eve gider. Bu gizemler, geçmişte kendisi ve ailesinin bilinç altında iz bırakan korkunç bir sırrı ortaya çıkartacaktır. Kendisini ele geçiren bu karanlık, ona sunulan gizemleri ve gölgeleri takip etmesiyle son bulacak mı ?”

Steam’de GreenLight sistemiyle desteklerimizi bekleyen No70’in internet adresine buradan ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yerli korku oyunumuz No70’in oynanış videosunu aşağıda izleyebileceksiniz, iyi seyirler.

Özcan Ilgın
the authorÖzcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Korku oyunları onun için yaratılmış...