SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Yerli Oyun Reditum Steam Greenlight’a Hazırlanıyor

Macera ve bulmaca türündeki Reditum, Steam Greenlight oylamasına hazırlanıyor.

Ahmet Kutsi Günaydın ve Mustafa Şenel adlı iki kuzenin geliştirdiği Reditum, gelecekteki daha büyük projelerine ilk basamak olarak niteleniyor. Buna rağmen oldukça ciddi çalışan ekip özgün bir oyun ortaya koymuş gibi duruyor ve ilk etapta yabancı oyun geliştirme topluluklarından çok olumlu tepkiler almış. Unreal Engine 4.9 ile geliştirilen oyun gerçekdışı ortamlarda temel olarak anahtarı bulup kapıya gitmek üzerine bulmacalara sahip. Üçüncü şahıs kamerasından oynanabilen oyunda bu anahtarı bulup kapıya ulaşma kısımlarında tabii ki çeşit çeşit bulmaca da bizleri bekliyor. Oyunun öne çıkan bir özelliği de yetenek ve üretim sistemleri. Her bölümde gizlenmiş bazı parlak parçacıklar var ve bu parçacıkları bulmak esas bulmacayı çözmeniz için şart değil. Ancak bulursanız bunlarla yetenek açabilir veya işinize yarayacak eşyalar üretebilirsiniz. Bu da işinizi kolaylaştırıyor.

Reditum’un hikayesi de epey ilginç. 2-3 yüzyıl sonra teknolojinin dünya egemenliğini ele geçirdiği bir dönemde kendini zaman kavramına adamış 60 yaşlarında bir bilim adamı, yönettiği laboratuvardan kaçırdığı uzay aracı ile kara delik arayışına çıkıyor. Kara deliklerden elde ettiği bilgi ve donanımla yeni bir gezegen inşa eden karakterimiz oyunu on nesil sonraki Elliot’a devrediyor. Elliot ve eşi Evalia, Kaftmania adlı bu büyü ve bilim harmanıyla yaşayan gezegende zor bir sürece girmişlerdir. Gezegenin devamlılığı Evalia’nın yaşamasına bağlıdır ama Elliot’ın tüm cabalarına rağmen Evalia destansı bir törenle hayatını kaybeder. Onu geri getirmeye yetecek tek güç de çözülmesi imkansız denen bir bulmacadan geçmektedir. Biz de oyunda bu bulmacayı çözmeye çalışacağız.

Oyunun görsellerine ve bilgilerine Steam Greenlight linkinden ulaşabilirsiniz. Ancak şu anda Greenlight oylaması açık değil. Bu sayfanın şu anki amacı geliştiricilere geribildirim vermeniz ve yorumlarınızla destek olmanız. Oylama başladığında sizleri tekrar bilgilendireceğiz. Bizce bu yapıma bir göz atın. İyi oyunlar!reditum 1

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.