SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Yerli Yapım GRIM – Mystery of Wasules’in Steam Sayfası Açıldı

Yerli oyun yapımcısı StudioBACKSTAGE’in geliştirdiği macera türündeki GRIM- Mystery of Wasules’in Steam sayfası açıldı ve bir de yeni bir tanıtım videosu yayınlandı.

Yapımcıların ağzından oyunun hikayesi şöyle:

GRIM – Mystery of Wasules birinci şahıs kamerasından oynanan hikaye odaklı gizem, atmosfer ve keşfetme elementleri üzerine kurulu bir oyundur. Oyunda şüpheli ölümlerin ardındaki gerçeği ortaya çıkarmak için Oswald GRIM olarak Wasules’i araştıracaksınız. Oyunun aksiyon elementleri ise Spectral State modu ile kısıtlı. GRIM – MoW’un asıl amacı oyuncuyu başka bir çağa götürmek ve ona bir hikaye anlatmak. Bu dövüş, savaş, patlama ve benzeri aksiyonların oyunda olmadığı anlamına geliyor.

Dunia’da beş krallık bulunmaktadır. Dreabrog ve Glimor olarak bilinen iki krallık arasında 10 yıllık bir savaş oldu. Savaştan Dreaborg Krallığı galip olarak çıktı ve Glimor krallığı ise fethedildi. Geçen 4 yılın ardından Wasules olarak bilinen eski Glimor topraklarında şüpheli bazı ölümler başladı. Bunun üstüne de Dreaborg Hükümdarı Owen GRIM, kahramanımız Oswald GRIM’i ölümleri araştırması için Wasules Diyarı’na gönderdi.

Oyunu Oswald GRIM olarak oynayacaksınız; Dreaborg Krallığı’nın en genç ve gelecek vaadeden bilgini. Oswald olarak gerçeği ortaya çıkarmak için bulacağınız haritaları, günlükleri, devlet kayıtlarını, gizli arşivleri ve kitapları inceleyeceksiniz. Ayrıca kahramanımızın Spectral State adı verilen bir ruh hali bulunmakta. Bu ruh haline büründüğünde dünyayı farklı bir perspektiften görebiliyor ve algıları keskinleşiyor ve sürekli olarak bazı fısıltılar duymasını sağlıyor.”

İlgi çekici hikayesiyle oyuncularla buluşmaya hazırlanan GRIM – Mystery of Wasules; 24 Ekim 2017 tarihinde sadece PC için Steam’deki yerini almış olacak. Oyunun web sitesine buradan, Steam sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Biz de StudioBACKSTAGE ekibine başarılar diliyor ve 24 Ekim’i merakla bekliyoruz, iyi oyunlar.

Oyunun Steam’de yer alması şerefine yayınlanan oynanış videosunu aşağıda izleyebilirsiniz :

Özcan Ilgın
the authorÖzcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Korku oyunları onun için yaratılmış...