SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-SporHABERLER

Yine Bir Sezon Sonu, Yine Bir Şok Şuçlama

Türkiye Şampiyonluk Ligi

Ülkemizde günden güne gelişmekte olan e-Spor branşı için sorunlar da aynı oranda büyümeye devam ediyor. Hatırlarsanız, Türkiye’nin ilk profesyonel e-Spor ligi olan League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi organizsyonun Bahar sezonu sonunda BPI oyun evinde yaşanan problemleri siz değerli okuyucularımız ile paylaşmıştık. BPI yönetimi bazı oyuncuları sorumsuzluk ve hırsızlıkla suçlamış ve oyun evinin rezalet durumundaki fotoğraflarını paylaşmıştı.

Yaz sezonunun sona ermesiyle birlikte yeni bir skandalla e-Spor gündemi çalkalanmakta. Oyun Hizmetleri takımının eski jungler oyuncusu Paul Kanani, Reddit forumunda yaptığı açıklamalar ile birlikte OyunHizmetleri takımının yönetimini ve takım koçunu topa tuttu. Kanani’nin iddiasına göre OyunHizmetleri, ödemeyi tahattüt ettikleri parayı ödemediğini, yaşananları sosyal medyada paylaşacağını belirtmesi üzerine tehdit ve darp edildiğini belirtti. Pek uygun olmayan şartlarla bir buçuk ay esir alındığını da açıkladı. Yönetici ile arasında geçen dialogların görselini de paylaştı. Oldukça ağır iddialar sonrasında Oyun Hizmetleri takımından bir açıklama da geçikmedi.

Yapılan açıklamaya göre OyunHizmetleri eski oyuncuları Kanani’nin iddialarının hepsini yalanladı. Yeni sezonda kadrolarında yer vermeyeceklerini belirtmelerinden sonra Kanani’nin böyle bir yola başvurduğunu belirten yönetim, Kanani’nin kendi oturma vize problemleri sebebiyle Almanya’ya dönemediğini, bunun kendi sorumlulukları dahilinde olmamasına rağmen Kanani’ye barınması için bir yer tahsis ettiklerini ve Kanani’ye elden para verildiğini, üstlelik vize işlemleri için de para ödendiğini belirtti. Kanani’nin havaalanından gönderilirkenki fotoğrafları ve kaldığı yerin fotoğrafları ve şartları da ek olarak paylaşıldı.

Paylaşılan fotoğrafların Kanani’nin ilk Türkiye’ye gelişinde çekildiğine dair görüşler de yok değil. Hangi taraf haklı, hangi taraf mağdur tam olarak kestirilemez. Ancak şöyle bir durum var ki, her ne kadar ilk profesyonel e-Spor ligi olmasına rağmen bu sezon Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde yaşanan olayları göz önüne aldığımızda profesyonellikten oldukça uzakta bir görüntü sergilendiği kesin. Bakalım ilerleyen günler bu konu hakkında bizlere neler gösterecek. Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Kanani’nin Reddit’te paylaştığı durum yeterli ve güçlü delil olmadığı gerekçesi ile Reddit kuralları gereğince kaldırıldı. Ancak konuşmalar buradan devam etmekte. Oyun Hizmetleri’nin açıklamasına da buradan ulaşabilirsiniz.

Oyun Hizmetleri ve Kanani
Oyun Hizmetleri ve Kanani
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.