SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Sosyal Medyaya Erişim Engeli

Youtube

Güncelleme 2: Yasağın sebebinin Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın rehin alınma görüntüleri olduğu ortaya çıktı. Facebook görüntüleri kaldırdığı için erişim engeli kaldırılmış. Diğer sitelerden de kaldırılmasının ardından erişim normale dönecektir diye umuyoruz.

 

Güncelleme: Son bilgilere göre Erişim Sağlayıcıları Birliği’nden gelen bilgi, Savcılık kararı geldiği yönünde. Mobil operatörlerde de erişimin yakında kesilmesi bekleniyor.

 

Orijinal haber:

Alınan haberlere göre saat 12 civarından beri YouTube, Facebook ve Twitter’a erişimde sorun yaşanıyor.

Sosyal medyada ve haber sitelerinde “erişim engellemesi” olarak çıkan haberlere göre hücresel veri ile mobilden bağlantılarda sıkıntı yokken, TTnet ve Superonline ADSL kullanıcıları bu sitelere erişememeye başladı. DNS değiştirme ve VPN gibi yöntemlerle erişilebilen sitelerin akıbeti belirsizliğini korurken olayın sebebi ise tam olarak bilinmiyor. 13.30 itibariyle Facebook’a erişimin yeniden başladığı bildiriliyor, ki bu da erişim engellemesi değil de genel bir arıza mı oldu diye düşündürüyor. Yine de yasaklamalarla boğuşan 3 sosyal medya sitesine aynı anda erişilememesi enteresan. Ayrıca bazı kaynakların haberlerine göre YouTube’a girmeye çalışıldığında “erişim engellenmiştir” yazısı da çıkıyormuş. Umuyoruz ki bir an önce bu siteler genel erişime açılır.

Youtube
Youtube
Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.