SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Yükselme Ligi İçin Yeni Format Belirlendi!

Yükselme Ligi

League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde mücadele etmek için ilk olarak Yükselme Ligi’nde başarılı olmanız gerekmekte. Her ne kadar bir alt kademe olarak gözükse de Kış Sezonu sonunda iki Yükselme Ligi takımı Yaz Sezonu için adını Şampiyonluk Ligi’ne yazdırmayı başardı.

Gelişen takımlar için oldukça öneme sahip Yükselme Ligi yeni formatıyla birlikte Haziran ayında başlayacak. Şampiyonluk Ligi’nden düşen BPI ve Zone takımları bu ligde direk olarak yer alırken geriye kalan dört takım League of Legends Türkiye Sunucusundaki Dereceli Takım Sıralaması’ndan gelecek.

Formattaki değişiklik ise şöyle; Geçtiğimiz sezon belirlenen tarihte kitlenen sıralamalarda ilk on ikiye giren takımlar arasında yapılan çarpaz eşleşme sonrasında galip gelen altı takım lige katılmaya hak kazanmıştı. Bu sezon ise iki takım belli olduğu için ilk sekize bakılacak. Bunun dışında olaya rekabet katmak için de sadece belirlenen gün değil, belli aralıklarla sıralama kontrol edilecek ve kayıt altına alınacak.

Belirlenen gün yani 23 Haziran Salı günü saat 23.59’da alınan son kayıtla birlikte tüm kayıtların ortalaması alınarak ilk sekize girmeyi başaran takımlar 29-39 Haziran tarihlerinde üç maç üzerinden gerçekleştirilecek maçlar ve Yükselme Ligi’nde mücadele etmek için yine çapraz eşleşecek. Yani birinci, sekizinci ile ikinci, yedinci ile şeklinde. Kazanan takımlar 6-7 Temmuz’da ilk haftası başlayacak olan Yükselme Ligi’nde mücadele edecek. Beş haftalık süreç sonunda ilk dörde giren takımlar Yükselme Ligi Yaz Mevsim Finalleri’ne katılmaya hak kazanacak. Kış Mevsim Finaller’inde de olduğu gibi Şampiyon sonraki sezon için Şampiyonluk Ligi biletini alırken ikinci ve üçüncü takım üst ligden düşen takımlarla Play-Off oynayacak.

Şampiyonluk Ligi’ne geçen yol olan Yükselme Ligi’nde yer almak istiyorsanız takımlarınızı kurup Dereceli Takım Sıralamasın’da yükselmeye başlasanız iyi olacak.

2015 Yükselme Ligi
2015 Yükselme Ligi
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.