SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-Spor

Yurtdışı League of Legends Takımlarından Son Gelişmeler!

League of Legends eSpor Sahnesi

2014 Dünya Şampiyonası’ndan sonra hareketli günler geçiren takımlar yeni sezon kadrolarını oluşturabilmek için büyük uğraşlar içerisine girdi. Özellikle Dünya Şampiyonası’nı zirvede tamamlayan Sasmsung White takımı tamamiyle dağılmış durumunda.

-Tek takım kuralı sebebiyle Samsung White ile Samsung Blue takımlarında oyuncular belirsizliklerden doğabilecek sıkıntıları ön görerek takımlardan ayrılmaya başladı. Imp, Mata, PawN ve DanDy White takımından ayrılırken, Blue takımından da Dade ve Deft ayrıldı. Deft yeni sezon için Çin takımı EDwarrd Gaming ile sözleşme imzaladı.

Amerika LCS’nin önemli orta koridor oyuncularından olan Voyboy, Stream ile Twitter’dan yaptığı duyurularla birlikte profesyonel sahneye ara verdiğini açıkladı ve Curse takımından ayrıldığını duyurdu. Bu kararı alırken acı çektiğini ve zorlandığını söyleyen Voyboy, gelecek için bu kararı alması gerektiğini belirtti. Kulislerde yer alan bilgilere göre ise CLG takımı Voyboy için çalışmalarını sürdürdüğü yönünde.

CLG’nin diğer bir çalışmasını da Yukarı Koridor için gerçekleştirdi. Team Dignitas’da yer alan ZionSpartan yeni sezonda CLG takımında yer alacağı duyuruldu. CLG’nin Dignitas’dan bir diğer transferi de Scarra. Orta koridor oyuncusu olan Scarra, CLG takımına koç olarak katıldı.

Avrupa Yaz Sezonunu zirvede tamamlayan Alliance, Dünya Şampiyonasında gösterdiği performans ile taraftarlarını şaşırtmıştı. Kore ekibi NWS’i yenmesine rağmen KaBuM’a kaybedince şampiyonaya veda eden takımın Saldırı Gücü Taşıyıcısı Tabzz takımdaki ortamı beğenmediğini öne sürerek takımdan ayrıldığını duyurmuştu. Uzun süren görüşmeler sonucunda Alliance, sözleşmesindeki satış alma opsiyonunu kullanarak $15.000’a Fnatic’den Rekkles’ı takıma kazandırdı.

-Fnatic takımında xPeke ile sorunlar yaşadığı iddia edilen Rekkles’ın takımdan ayrılmayı istediğini biliniyordu. Ya o, ya ben tercihini Fnatic takımına sunduğu iddia edilen Rekkles, $15.000 fiyatla Alliance’a bonservisiyle birlikte satıldı.

-Bir süre Gambit Gaming kadrosunda yer alan ve Alex Ich’in keşfi olarak tanınan destek rolü oyuncusu Voidle yeni sezonda H2K-Gaming takımında yer alacağı duyuruldu.

Bakalım yeni sezon için çalışmalarını sürdüren takımlardan daha ne şekilde transfer haberleri gelecek göreceğiz. Bu değişiklikler sonrasındaki takımlar hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

League of Legends eSpor Sahnesi
League of Legends eSpor Sahnesi

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.