HABERLER

Yurtdışından PS4 ya da Xbox One Almak Mümkün Olacak!

XBox and Playstation

GÜNCELLEME: Kanunun yanlış yorumlanmış olması mümkün, konuyla ilgili bizleri uyaran takipçilerimize teşekkürler. Durumun doğru haliyle ilgili sizleri yeniden bilgilendireceğiz.

Daha önceleri €75/$100 olan Gümrük vergi muafiyet sınırı Resmi Gazete yayımlanan yeni gümrük kanunlarıyla birlikte €1500’a çıkarılmış durumda. Posta ve hızlı kargo taşımacılığıyla gelen değeri €1500’a kadar olan ürünler artık muaf sayılacak ve gümrük vergisine tutulmayacak. Tabi bunun için istisnalar yok değil.

Resmi Gazete’de yayımlanan kanun çerçevesinde muaf kapsamına girmeyen ürünler de mevcut. PS4, Xbox One gibi teknolojik aletleri artık rahatlıkla geçirebilecekken hala cep telefonu serbest dolaşıma tabi değil. Kesin gümrüğe takılacak gibi bir durum yok. Ama takılma olasılığı yüksek. Ülkemize nazaran yurt dışında daha uygun olan oyunlar, konsollar ve oyuncu aksesuarlarının €1500’luk sınıra göre rahatlıkla ülkeye sokup, kullanabilmemiz artık mümkün. O yüzden İyi Alışverişler Türkiye…

Buradan yeni kanunu ve tüm kararları görebilirsiniz.
XBox and Playstation signs at Electronic Entertainment Expo

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.