SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ DİZİSİ BİZİ GEÇMİŞE GÖTÜRECEK

J.R.R Tolkien‘nin büyük eseri Yüzüklerin Efendisi‘nin,  beyaz perdede sinema severlerle buluştuktan yıllar sonra küçük ekran olarak tabir ettiğimiz dizi sektörüne de uyarlanacağı haberi gündeme bomba gibi düşmüştü.  Şimdiden 5 sezonluk onay alan ve hayranların merakla beklediği dizi hakkında yeni haberler gelmeye devam ediyor.

Daha öncesinde yeni Yüzüklerin Efendisi dizisinin, kralımız Aragorn‘nun gençliğine döneceği ve Numenor ile bağlarını anlatacağı iddiası ortaya atılsa da, Amazon tarafından idare edilen The Lord of the Rings on Prime Twitter hesabı, “İkinci çağa hoş geldiniz”  paylaşımıyla bu iddiayı hüküm dağından aşağı atıvermiş oldu. Amazon tarafından bu yapılan açıklamaya göre The Lord of the Rings dizisi, bildiğimiz yüzük savaşından yaklaşık 3000 sene öncesine gidecek.  Bu da dizide tanıdık yüzler görme ihtimalimizi çok aza indiriyor.

İkinci Çağ, Orta Dünya tarihinde önemli bir yer tutarken, Numenor uygarlığının yükselişi, Yüzüktayflarının yaratılışı ve Yüzükler için Elfler ve Sauron arasında yaşanan ilk savaşlar gibi birbirinden değişik olaylara sahne oluyor. Numenor uygarlığının bu çağın sonunda yıkıma uğrayıp, yeni çağda bir mit haline geldiğini düşünürsek, kendileri için Orta Dünya’nın Atlantisi diyebiliriz. Aragorn’un da aralarında olduğu Gondor krallarının bu soydan geldiğine inanıldığını da unutmayalım.

Game of Thrones‘un finali ardından oluşan boşluğu doldurması beklenen Yüzüklerin Efendisi için,  Amazon’un sadece eserin global haklarını almak için 250 milyon dolar ödediğini ve 1 milyar doların üstünde bir bütçeye sahip olduğu biliniyor. Dizinin çekimlerinin İskoçya‘da yapılacağı bilinirken,  yayınlanma tarihinin 2021 olması bekleniyor. Orta Dünya’nın bizim için karanlık bir dönemine ışık tutacak olan bu dizinin,  oyuncu kadrosu da henüz belli değil. 

Eren Babayeğit
the authorEren Babayeğit
Silent Hill'e habersizce düşmüş, God of War'da kin kusmuş, The Last of Us ile bütünleşmiş biri. Kitap okur, duymadığı müzikte dans eder. Yaramaz bir çocuk olursanız, belki bir gün siz de kendisini görebilirsiniz.